Csökkenti a későbbi gondozási költségeket, a folyamatos nyírás és visszajuttatott tápanyag javítja a gyepfelület kondícióját és nem utolsó sorban több ideje marad más tevékenységekre.
- Általános kérdések
- Telepítés és üzembe helyezés
- Működés és karbantartás
- Biztonság
- Szerviz és téli tárolás
Mennyibe kerül egy robotfűnyíró?
A robotfűnyíró árát a terület adottságai és az ügyfél igényei befolyásolhatják.
Mennyi idő alatt térül meg a robotfűnyíró ára?
Hagyományos kertgondozási szolgáltatással (pl.: heti fűnyírás) szemben 1-1,5 év a megtérülése. Ha az ügyfél saját maga nyírja a gyepfelületét a működési költség (benzin, karbantartás, ráfordított idő) mellett kb. 3 év a megtérülése a robotfűnyíró alacsony működési és karbantartási költségével szemben.
Kárt tehet-e a robotfűnyíróban az automata öntözőrendszer?
Nem jelent problémát. Ebben az esetben a robotfűnyíró munkaidejét össze kell hangolni az öntözőrendszer működésével.
Kárt tehet-e a robotfűnyíróban az eső?
Nem jelent problémát, az általunk telepített robotfűnyírók kialakításukból adódóan esőben is képesek dolgozni.
Hogyan zajlik a robotfűnyíró telepítése?
A telepítéssel kapcsolatos információkról itt olvashat bővebben.
Mennyi időt vesz igénybe a telepítés?
Terület adottságaitól, a telepítési feladat bonyolultságától (pl.: térkőfelületek alatti kábelezés) függően pár órától 1-2 napot is igénybe vehet.
Mekkora helyet foglal a dokkoló állomás?
Típustól függően körülbelül 0,4-0,7 m2 területet a kertjében.
Hova kerül a dokkoló állomás?
A megfelelő működés érdekében szakembereink jelölik ki a dokkoló állomás helyét.
Milyen időjárási körülmények között használható a robotfűnyíró?
Fűnyírási szezonban folyamatosan használható.
Hogyan tisztítsam a robotfűnyírót?
A robotfűnyíró tisztításához első lépésként kapcsold ki a készüléket, ezután puha sörtéjű ecsettel vagy ronggyal töröld le a készülék felszínét és az alján található részeket. Ügyelj rá, hogy ne használj vízsugarat, magasnyomású mosót vagy oldószert, mert az károsíthatja a robotfűnyírót. A vágókés eltávolítása után tisztítsd meg a késtartót és ellenőrizd a kés élességét is.
Mikor és hogyan kell a készülék akkumulátorát cserélni?
A robotfűnyíró akkumulátorának cseréje szervizben történik. Általában az akkumulátorok élettartama 2-5 év között van.
Miből készül a penge?
Törhetetlen rozsdamentes szénacélból.
Vakondtúrás okozhat problémát?
Nem, mivel a gépek ütközés érzékelővel vannak ellátva, így a robotfűnyíró menetsebességéből adódóan tompán nekiütközik, majd megáll egy pillanatra, végül új irányt vesz fel és folytatja a munkát.
Mennyire hangos a robotfűnyíró?
A gép típus függően kb. 56-62 dB között működik, tehát kimondottan halk, Ami körülbelül egy fagyasztó szekrény működési zajának felel meg.
Kell-e élezni a robotfűnyíró pengéit?
A válasz nem! A pengék élettartalma a fűnyírás gyakoriságától, tehát az üzemórától, illetve a vágási felületre kerülő esetleges kövek, nagyobb faágak, falevelektől is függ. Egy szett kés (ami 3 db-ot tartalmaz) akár 4-6 hétig probléma nélkül vágja a füvet kertjében, ezután kemény anyagminősége és kis mérete miatt élezni nem lehet, cserére szorul.
Nehéz kicserélni a pengét?
Egyszerűen elvégezhető folyamat, amelyről a robotfűnyíró gép használati utasításban pontos leírást kap! De minden esetben biztonsági okokból, minden kopott vagy sérült alkatrészt cseréljen ki. A késeket az optimális nyírás és az energiatakarékos használat érdekében rendszeresen cserélni kell, ha nincs rajtuk sérülés, akkor is! A nyírórendszer kiegyensúlyozottsága érdekében mindhárom kést és csavart egyszerre kell cserélni.
A kertben játszó gyermekre veszélyes?
A gépek ütközés védelemmel vannak ellátva. Ez azt jelenti, hogy amikor tompán neki ütközik bármilyen terepakadálynak a fűnyíró megáll egy pillanatra majd új irányt vesz fel. A robotfűnyíró talajtól való felemelésekor a robotfűnyíró működése leáll! A Prémium Husqvarna Automower® modellek ultrahangos érzékelőkkel is el van látva így a fizikai ütközés teljesen elkerülhető. Viszont, ha azt szeretné, hogy egyáltalán ne dolgozzon a robot amikor a gyerekei a szabadban játszanak, egyszerűen csak állítson be neki késő esti vagy éjszakai munkaidőt, amikor biztosan nincs senki az udvaron.
Milyen biztonsági funkciókkal rendelkezik a robotfűnyíró?
A robotfűnyírók több biztonsági funkcióval is rendelkeznek, mint például a billenésérzékelő, amely a készülék felborulása esetén azonnal leállítja a pengéket. Ütközésérzékelő, amely ütközés érzékelésekor a robotfűnyíró megállás után irányt vált.
Hogyan védhető a robotfűnyíró lopás ellen?
A robotfűnyírók lopás elleni védelemre is felkészültek, legtöbbjük rendelkezik PIN kód védelemmel és riasztóval. Amennyiben a robotot illetéktelenül próbálják eltávolítani, hangjelzést ad, és a működést csak a helyes PIN-kód megadásával lehet újra engedélyezni. Egyes modellek GPS-nyomkövetővel is ellátottak, amelyek segítségével könnyebben megtalálható a készülék eltulajdonítása esetén.
Megrázhat-e a fűnyíró vagy a határoló kábelek?
A kábelekben a dokkoló állomás által generált úgynevezett mikrofeszültség (24V) fut, amely élő szervezetre teljesen ártalmatlan.
Kutyára/macskára veszélyes-e?
Biztosan felvet némi érdeklődést az új családi kedvencében, de ne aggódjon, hamar hozzászoknak. Ütközés, megemelés, borulás védelmi programjának köszönhetően nem jelenet rájuk veszélyt!
Hogyan zajlik a robotfűnyíró szezonvégi szervizelése és téli tárolása?
A szezonvégi szervizelés során a robotfűnyírókat alaposan letisztítják, a pengéket kicserélik, az akkumulátort töltik, és a működését ellenőrzik. A téli tárolásra különféle csomagajánlatok állnak rendelkezésre, amelyek között az ügyfél választhat a számára legmegfelelőbbet. Tudj meg többet a téli tárolásról!
Mire kell figyelni a téli tárolás során?
A téli tárolás során fontos, hogy a robotfűnyírót száraz, fagymentes helyen tároljuk, ahol a hőmérséklet nem esik 0 °C alá. Ügyelj az akkumulátor megfelelő töltöttségére és 2 hetes gyakorisággal töltsd. A szezonvégi szervizelés során a szakemberek gondoskodnak a megfelelő tárolási körülményekről, a robotfűnyíró szoftverfrissítéséről, tisztításáról és teszteléséről. Tudj meg többet a téli tárolásról!